Marketing w sieci

reklama w internecie

Darmowa wycena
reklamy w Internecie

Odezwiemy się tak szybko, jak to możliwe!

Reklama w Internecie – jak to działa?

agencja SEM

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług? Odpowiedź jest prosta. Działamy w branży od wielu lat i dokładnie wiemy, jak powinna wyglądać profesjonalna reklama w Internecie. Dzięki naszym zabiegom Twoje miasto z pewnością Cię zauważy. Pozycjonowanie to nie tylko linki i metatagi, ale także skuteczny marketing, a jak wiadomo nie od dziś - reklama jest dźwignią handlu. Z nami Twoje miasto stanie się dźwignią Twojego handlu.

Wielu zadowolonych klientów
Z różnych miast na świecie
Setki wykonanych audytów
Mnóstwo godzin spędzonych w pracy
marketing internetowy
reklama w sieci
marketing w sieci

Czy reklama w Internecie jest skuteczna?

Tak, ponieważ ilość wyszukiwań w najpopularniejszej wyszukiwarce – Google – ciągle wzrasta. Obecnie ilość zapytań wpisywanych do tej wyszukiwarki każdego roku liczy się w bilionach, z czego ok. połowa pochodzi z urządzeń mobilnych. Przewaga tej formy reklamy polega na tym, że pozwala ona na dotarcie do użytkowników już zainteresowanych danym produktem lub usługą, czyli przede wszystkim tych, którzy wpisali w Google’a konkretną frazę kluczową lub przeglądali podobne oferty w przeszłości. To powoduje, że przy mniejszym nakładzie środków finansowych możemy osiągnąć większy wzrost sprzedaży, niż kierując reklamę tradycyjną do szerokiego grona, niekoniecznie nią zainteresowanych, odbiorców. Dodatkowo – dzięki temu, że dziś wyszukiwarki internetowe śledzą lokalizację swoich użytkowników – możemy bez trudu dotrzeć do odbiorców w naszej okolicy. W ten sposób reklama w Internecie na terenie miasta staje się jeszcze efektywniejsza. Działania tj. pozycjonowanie stron WWW czy kampanie Google AdWords dają też inne korzyści – wzrasta zaufanie do marki i jej wiarygodność w oczach użytkowników. Warto też pamiętać, że reklama w Internecie, niezależnie od tego, czy jest związana z konkretną lokalizacją, czy dotyczy całego kraju, powinna mieć charakter strategii długookresowej, wówczas przyniesie najlepsze rezultaty.

Czym charakteryzuje się marketing internetowy?

Działania reklamowe w Internecie, czyli szeroko rozumiany marketing internetowy charakteryzują się dużą dynamiką i zmiennością – zarówno Google, jak i inni dostawcy usług reklamowych (np. Facebook) – bardzo często wprowadzają zmiany w funkcjonowaniu swoich narzędzi reklamowych. Jeszcze niedawno dużą popularnością w Internecie cieszyły się banery reklamowe, dziś ze względu na wszechobecne Adblocki odchodzi się od tego typu reklamy na rzecz marketingu treści i reklamy kontekstowej. Dlatego warto powierzyć działania reklamowe firmie lub agencji, której specjalnością jest marketing internetowy. Wiele miast oferuje szeroki wybór wykonawców takich usług. Sprawdź poniżej, jaka powinna być dobra agencja SEM.

Jak wybrać dobrą agencję SEM?

Mianem SEM określamy wszystkie działania promocyjne, których celem jest uzyskanie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Zaliczamy tu zarówno działania typowo reklamowe (kampanie AdWords, linki sponsorowane), jak i pozycjonowanie stron internetowych tak, aby pojawiały się one jak najwyżej wśród organicznych wyników wyszukiwania. Połączenie tych dwóch rodzajów działań, czyli optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO – Search Engine Optimization) oraz reklamy płatnej (PPC – Pay per click) daje najlepsze efekty. Budową takich właśnie strategii zajmuje się agencja SEM. W wielu miastach, gdzie mamy do czynienia z dużą konkurencją na niemal każdym rynku, dlatego wybierając agencję SEM, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze, dobra agencja SEM może pochwalić się doświadczeniem oraz certyfikatem „Partnera Google”, potwierdzającym status eksperta. Najlepsze agencje posiadają certyfikat „Google Partner Premium”. Pożądanym standardem działania agencji jest też zapewnienie każdemu klientowi indywidualnej opieki specjalisty AdWords oraz swobodnego dostępu do konta reklamowego. W każdej chwili klient powinien mieć też możliwość poproszenia o wykonanie audytu SEO. Odpowiednia agencja SEM (najlepiej znająca lokalny rynek i dobrze opracowana strategia działań promocyjnych to gwarancja zwiększenia rozpoznawalności swojej firmy bądź marki w Internecie.